Pavel Nedved: életrajz, megvalósítását

Pavel Nedved - egy cseh futballista. A legnépszerűbb tette az olasz bajnokságot, játszik a római „Lazio” és Torino „Juventus”. A 90-es évek - 2000-es évek elején tartották az egyik legjobb középpályás Európában. 2003-ban elnyerte a „Golden Ball” - a díjat, amely elnyerte a legjobb játékos a szezon.

Background

Pavel Nedved született a kis cseh faluban Skalná, amely a közelében található a város Cheb, a német határ közelében. A sportoló 1972-ben született.

Már öt éves korában kezdett el játszani a helyi csapat „Tatran”. 13 évesen hívták a klub „Red Star” a város Cheb. Tehetséges játékos gyorsan észrevették a cserkészek a legjobb csapat az országban. Egy évvel később, ő volt a Plzeň „Skoda”, és a korai 90-es Prágába költözött „Dukla”.

debütált a hivatásos labdarúgás

A hivatásos labdarúgás, Pavel Nedved debütált 1991-ben, az első bajnokságot Csehszlovákia. Akkoriban ő még csak 19 éves volt. Ő játszotta a 19-mérkőzések és három gólt szerzett.

Ígéretes középpályás kezdett érdeklődni a leghíresebb cseh csapat - Prága „Sparta”. 1992-ben kezdte, hogy megvédje a színeket a csapat.

Az első szezonban a „Sparta” Nedved nem azonnal kap egy helyet a bázison. Úgy tűnt, a pályán 18-szer, de csak 5 közülük bement a kezdő felállás.

A következő évben, ő már elsajátította, végül ő lett az egyik vezetője a klub. Az 1994-95-ös szezonban Pavel Nedved már megszavazta a legértékesebb játékos „Sparta”. 27 játék, ő szerzett 6 gólt, és megnyerte a harmadik bajnoki címet a sorban. A következő évben, s megmutatta, még nagyobb teljesítményt, szerzett 14 gólt a szezonban. Miután vége a bajnoki Több ajánlatot kapott a külföldi klubok.

karrier külföldön

Különösen érdekes, hogy Nedved megmutatta holland PSV, de a harc a sportoló végül legyőzte a római „Lazio” azáltal kedvezőbb szerződési feltételeket. Olasz klub cseh középpályás sikerült a 4, 5 millió dollárt. Az első szezonban az új csapat futballista Pavel Nedved szerezte 11 gólt az ellenfél kapujába. Csapata negyedik helyen végzett a tabellán.

1998-ban, Nedved nyerte az első trófeát a Appenninek félszigeten. A Coppa Italia ellenfél csapata volt a „Milan”. Az első mérkőzés a „San Siro” nyerte meg a mesterek, a második mérkőzés, „Milan” nyitotta meg a pontozást az első percben a második félidő. De a rómaiak sikerült megfordítani során a harcot. Gottardi Jugovic és nevelésük „Lazio” győzelem a kupában.

1999-ben, Nedved nyerte az olasz Szuperkupa, pontozás az egyik cél a kapuban Torino „Juventus” ( „Lazio” elnyerte a pontszám 2: 1). Azonban, miután a játékos üldözte sérülést. Ennek eredményeként kellett kihagyni szinte az egész szezonban. Vissza a végén, ismét lett a bálvány a római szurkolók. A KEK-döntő volt a cél a végső segített nyerni a spanyol »Mallorca«. „Lazio” nyerte az első európai trófeát.

2000-ben a cseh labdarúgó játszott szinte kulcsfontosságú szerepet a győzelem „Lazio” az olasz bajnokságot. Ennek során a szezon a rómaiak kellett nyerni vissza a 9-pontos különbség a Torino „Juventus”. A döntőt Nedved csapat trashes "Regina" (3: 0). „Öreg Hölgy” hirtelen elveszíti. „Lazio” lett a bajnok, a második alkalommal a történelemben. Míg a becenevet labdarúgó Pavel Nedved a Appenninek félsziget Pavelina, ami szó szerint azt jelenti: „ló”. Ő kapta meg a rámenős és agresszív játék.

A Torino "Juventus"

2001-ben, a jogot, hogy Nedved vásárolt egy másik olasz klub - Torinó „Juventus”. átutalás összege $ volt, 50 millió. Vettünk egy játékos egy adott helyzetben - ahelyett, hogy Zinedine Zidane, aki nyugdíjba Madrid „Real”.

Eleinte a helyzet az új csapat nem volt szerencséje. Csak miután Lippi fordult be a középső védője, Nedved játszott teljes erővel. Ő rendezte a legtöbb támadás. Köszönhetően az aktív játékot, megelőzve „Juventus”, a végén, még mindig részt vesz a harcot a bajnoki az utolsó fordulóban megelőzve a „roma”.

"Golden Ball"

A korai 2000-es évek, Nedved jött a csúcs az ő fitness. Új Pavel Nedved becenevet miközben már ismerte a rajongók. Ismertté vált, a „cseh rakéta.” Együtt Juve csatára, Alessandro Del Piero vezette a cseh csapat a győzelem minden versenyen.

A bajnoki egyenlő „Juventus” nem volt ott. Runner „Inter” mögött 7 ponttal. Az is meghódította az olasz Szuperkupa. Sikeres csapat játszott az Európa Kupa. Először turintsy földcsuszamlásszerű győzelem az első csoportkörben. Egy második mindent nem volt olyan egyszerű.

Az első ülésen egy partin „Deportivo” egyetlen célja Nedved mentve „Juventus” a vereségtől (2: 2). És miután a győzelem a svájci „Basel”, majd két vesztes az angol „Manchester United”. Ez lett a meghatározó hazai játék „Deportivo”. Spanyol térülnek score 0: 2. Azonban a „Juventus” is sikerült nyerni, rúgott gól a második percben adjuk hozzá.

A 1/4 döntőben a konfrontáció a „Barcelona” Nedved cél a távol egyezik csapata előre. A sorsa az elődöntőben döntöttek a hosszabbításban. A 1/2 döntőben „Juventus” elveszett egy párt „igazi” 1: 2. A második mérkőzés végzett a számla 2: 1. Az ügy ment a hosszabbítás, amíg a 73 perces Nedved szerezte a döntő cél.

Két olasz csapat jött össze az utolsó Bajnokok Ligája - „Juventus” és a „Milan”. Mivel nem volt lehetséges azonosítani a primer és szekunder győztes. A szankciók sikeresebbek voltak, mint a milánói.

Az eredmények szerint a szezon Nedved megkapta a „Golden Ball”.

A Cseh Köztársaság

Mi a beceneve Pavel Nedved ma - tudja az összes cseh rajongók.

1996-ban az Európa-bajnokságon Angliában, a csehek elérte a végleges, ahol csak a hosszabbításban utat engedett a német válogatott.

Az Európa-bajnokság 2004-ben érte el az elődöntőben a csapat. Azonban az első félévben voltam sérült, és nem tudta folytatni a találkozót. Ennek eredményeként, a rájátszás utolsó rivális - a görögök.

Nedved véget ért karrierje 2009-ben. A klub töltött több mint 500 hivatalos meccset, pontozásos 110 célokat. A nemzeti csapat az ország elhagyta a pályát 91 alkalommal megkülönböztetett 18 gól.