Alex Mickle, ukrán focista: életrajz, család, sport karrierje

Alex Mickle - ismert szovjet és az ukrán foci. Ő játszott a Szovjetunió nemzeti csapat. A legnépszerűbb történt a kijevi „Dynamo”. Befejezése után a sport karrierje felé fordult coaching. Az elmúlt két évben, mint vezetője a válogatott Ukrajna.

A pályája kezdetén

Alex Mickle született Kijevben március 30, 1963. Gyermekkorom óta éreztem a vágyat, hogy vegyenek részt a sport, különösen a labdarúgás. Amint közeledett kor, beiratkozott junior sport iskola. Mint minden fiú Kijev, álmodott játszani a helyi „Dynamo” (Kijev), Alekszej, és egy valóra vált álom.

Játék az ifjúsági csapat indult 1973 Alex Mickle. Focista játszott, mint a középpályás. 10 és 18 éves játékos játszott junior csapatok különböző években folyamatosan a ceruza a funkcionáriusok a felnőtt „Dynamo”. 1981-ben végül elismerte, hogy a játék az első csapatban.

A Kijev "Dynamo"

Debütált szezonban szülővárosa klub Mickle azonnal debütált a Premier League-ben. De gyakran a pályán nem jelent meg - a verseny megfizethetetlen. A csapat egyik vezetője a szezon, és ennek eredményeként nyert 22 győzelem 34 mérkőzés, már kiadott egy győzelem a bajnokságban a Szovjetunió. Legközelebbi üldöző - Moszkva „Spartak” - által hátrahagyott 7 pont. Ez annak ellenére így van, hogy abban az időben a győzelem-t csak két pontot.

1982-ben, hogy ismételje meg a siker nem volt lehetséges, bár a „Dynamo” (Kijev) ismét közel a bajnokságot. Az utolsó fordulóban Kijev verte látogató Jereván „Ararát” a pontszám 3: 2. A sorsa a aranyérmet a játék függött Moszkva „Spartak”, biztosítva a harmadik helyen, Minszk „Dynamo”, amely harcolt a bajnokságot. A mérkőzés rengeteg gól fehéroroszok nyert 4: 3.

1983-ban, Alex Mickle - már egy teljes értékű játékos az alapstruktúra, azonban a csapat a dolgok nem összeadódnak is. Triumph, hogy a szezonban lett egy másik ukrán klub - Dnepropetrovsk „Dnyeper”, megnyerte a bajnokságot. A „kék-fehér” közül csak 7. helyen.

Ismét bajnokok

Visszatérés az előző szintre Kijev által vezetett Mickle, nem 1985-ben. Magabiztos játék az egész szezonban - és a másik bajnokságot. Moszkva „Spartak” mögött 2 ponttal. A következő évben, „Dinamo” lett ismét a kedvencek és a bajnok csak hála az akkori határ a sorsoláson. Az eredmények szerint a szezon Kijev és Moszkva „Dynamo” ugyanilyen pontokat. És bárki - a 11. De moszkoviták vannak fosztva egy pontot, és az ukránok - nem. Az a tény, hogy a szabályok egyike volt kivétel - ha a mérkőzés során két vagy több játékos hívták a válogatott, akkor a játék döntetlen a korlátozás nem szivároghat. Alex Mickle játszott az emberek a kijevi 1990-ig. Ekkor történt, hogy ő volt képes nyerni a csapat negyedik arany a Szovjetunió bajnokságok. Összesen csapat töltött 137 játékok és lőtt 39 gólt.

A karrier Európában

Összeomlása után a Szovjetunió, sok játékos úgy dönt, hogy megpróbálja a boldogságot külföldi klubok. Sokra megy Alekszej Alekszandrovics nem volt kivétel, és elment játszani Olaszországban. Ukrán középpályás lesz a játékos „Sampdoria” a Genoa nyerni tavaly Olasz Kupa. Ezért egy új klub, azonnal cselekszik, az Európai jutott. Az első fordulóban, az olaszok talált a német „Kaiserslautern”, és veszít el 0: 1. A visszavágó alatt tartjuk a diktálás a klub Mickle. 2 pont: 0 hozzáférést biztosított a következő lépésben.

A 1/8 végleges "Sampdoria" könnyen megbirkózik a görög "Olympiakos" (1: 0, 3: 1). A harc az elődöntőbe egy partin váratlanul elveszíti a lengyel „Legia” 0: 1. A második szakasz a genovai volt sok lehetőséget, hogy javítsa a helyzetet, de a játék véget ért a döntetlen - 2: 2.

Közben, ha az olasz bajnokságot „Sampdoria” jól ment. Annak ellenére, hogy a hazai vereség a közvetlen riválisok a harc az érmeket, „Genoa” és a „Torino” (azonos pontszám 1: 2), a csapat magabiztosan hozta az ügyet az első győzelmét a sorozatban „A”. Félelmetes „Milan” és a „Inter” mögött 5 pont. Középpályás Mickle, akinek életrajza szerzett újabb bajnoki, jelentősen hozzájárult a teljes sikert. Ő játszott 24 mérkőzést és három gólt szerzett.

Albion

Annak ellenére, hogy a siker, miután a szezon végén Mickle költözött a bajnokságot Skóciában. Ő meghívást kapott az egyik vezetője - „Glasgow Rangers” parancsot. Az első évad az új klub ukrán középpályás hozza egyfajta rekord. Ő a harmadik egymást követő évben lesz a bajnok, és az ország minden más.

Skót Kupa győzelem volt a legkönnyebb. „Rangers' megkerülik a legközelebbi üldöző, a” Heart of Midlothian „9 pont. Ugyanakkor a szezon szerzett 101 gólt.

Összesen ukrán töltött öt szezon Skóciában, győztes öt bajnoki címet. 1993-ban a „Aberdeen” elveszett 9 pont, és a következő évben - csak 3. A harc kemény volt. 1995-ben, a második a „Motherwell” mögött 15 ponttal. Az elmúlt évben előadások Mickle Skóciában harcot „Rangers” kiszabott „kelta”, ismerte el a célba 4 pont.

: skót BL

A fő európai Cup versenyen az Óvilág Mickle már játszott a kijevi „Dynamo”. Ugyanakkor a teljesítmény egy skót bajnok egészen más volt. A 1992/1993 szezonban, "Rangers' első kiütötte a dán" Lyngby "(1: 0, 2: 0), majd angol" Leeds „(2: 1, 2: 1), és volt a csoportban szakaszban. Riválisok voltak a francia „Olympic”, a belga „Brugge” és az orosz CSZKA Moszkva. A skót soha nem vész el, hanem 4 felhívja nem tette lehetővé számukra, hogy az első helyen. Az utolsó esély, elvesztették az utolsó fordulóban, játszik a hazai döntetlen CSZKA Moszkva 0: 0. A végső elment a francia „Marseille”.

Azokban az években 1993/1994 csapat lépett színpadra a 16/01, ádáz harc elvesztése után a bolgár „Levski” csak azért, mert a szerzett gólok száma az idegenbeli mérkőzésen (3: 2, 1: 2). 1994-ben, a rendszer a sorsolás a verseny megváltozott. A csoportmérkőzések során, 16 csapat jött játszani. Azonban skót nem jogosult, így a görög AEKu (0: 2 és 0: 1). Az ő utolsó szezonban játszott a „Rangers” Mickle a csapat tette, hogy a csoportmérkőzések során, legyőzve Ciprus „Anorthosis” (1: 0, 0: 0). A csoport volt találkozni Dortmund „Dortmund”, az olasz „Juventus”, és a román „Steaua”. Miután két vereséget Olaszok (0: 4 és 1: 4), skót elveszett eséllyel éri a csoportban. Nem nyert egyetlen győzelem, akkor utolsó helyen. Sokra megy végül játszott a „Rangers” 110-mérkőzések és lőtt 20 gólt. 1996-ban fejezte be pályafutását a professzionális labdarúgás 33 éve.

A csapat a Szovjetunió

A legnagyobb sikert a nemzeti csapatban elért Mickle, játszik a Szovjetunióban. 1988-ban ment az olimpia Szöul.

Az első játék játszott a szovjet csapat nulla felhívni a házigazdák. Elleni mérkőzésen az argentinok keresztül a 7 percben nyitotta Igor Dobrovolszkij, és 22 perc Mickle megduplázódott az előny. Egy negyed óra vége előtt a játék Alfaro játszott egy labdát, de a dél-amerikaiak nem értek el. Az utolsó játék az amerikaiak ellen, és nem Mickle lőtt kétszer. Először kinyitotta a pontozás az első tíz perc, és 48 perc alatt, meg 4: 0 az eredményjelző táblán. Azonban egy ilyen meggyőző győzelem nem tudott, amíg a végén a találkozó az amerikaiak játszottak két golyó. De a Szovjetunió még mindig jött ki a csoportot az első helyen.

A 1/4 döntőben az ausztrál válogatott vereséget szenvedett 3: 0-ra. És ismét kiemelkedett Dobrowolski, felismerte két büntetés, és a Mickle. Elődöntő az olaszok ellen nem volt olyan könnyű. A pontszám volt csak nyitott 50 percig, és tette Virdis. Gólt vissza a labdát Dobrovolszkij sikerült előtt 10 perccel a rendes játékidő végén fordult a játék a túlzott idő. További fél óra kezdett szovjet játékos sikeresen - már 92 perc elteltével a Arminas narbekovas csapata a vezetést, de a 106. Mickle hibázott 3: 1. Azonban, miután egy pár percig Karnevál játszott egy labdát, amelyben a végeredmény 3: 2 mellett a Szovjetunióban.

A döntőt szovjet játékosok ellentétben a brazilok, és ismét szükség volt, hogy megtérüljenek Romario cél az első félévben. A közepén a második Dobrovolszkij tizenhatosán kiegyenlített. A döntő gólt a hosszabbításban szerzett Jurij Savitchev. Sokra megy szerzett 5 gólt a tornán.

Magánélete

Későbbi feleségével találkozott egy ifjúsági Alex Mickle. futball családi szövetségre Inna, akivel volt, amikor 13 éves volt. 6 év múlva, hogy hivatalosan házas. Egy évvel később volt egy elsőszülött - Alex. Fia egy alkalommal vett részt a futball, de a végén úgy döntött, hogy válasszon egy másik útvonalat. 2004 Mickle második gyermeke született - kiáltották Matthew.

Élete során sportoló nyerte nem csak sport trófeák és érmek. Van Alex Mickle kormány díjat. Tól 2004-2016-ben bemutatott három fokozata ukrán Order „érdemei”, és 1989-ben - a Rend Barátság népek.

A coaching helyzetben

2012-ben, Mickle -. Edzője FC „Dynamo” (Kijev „) Először ő segített Oleg Blohin, majd nevezték sportigazgatója az ifi csapat Ukrajna ezüstérmet nyert az Európa-bajnokság nem tudta legyőzni az egyetlen csapat, a holland, a végleges ...

2008-ban ő lett a mentor a nemzeti csapatban. Debut játék összebarátkozott Ciprus, amely véget ért a döntetlen - 1: 1. Sokra megy kellett minősíteni a világbajnokság. A csapat indult egy nehéz győzelem Fehéroroszország, az egyetlen cél Sevcsenko szerezte tizenegyesből. Ezt követte egy sokkal meggyőzőbb győzelem Kazahsztán (3: 1), és nulla felhívni horvát. A 2009 tavaszán, hogy vereséget szenvedett a „Wembley” a brit 1: 2, a győztes gól alapítói labdarúgó 5 perccel a vége előtt a találkozó. Júniusban, az ukránok nem tudta tartani a győztes gólt a vendég játék ellen, a horvátok - 2: 2. Között misfires a választás - a gól nélküli döntetlen Minszkben. Az utolsó előtti fordulóban Mickle hazai csapat nyerte meg egy történelmi győzelem az angol, az egyetlen cél az első félévben szerzett Nazarenko. Ahhoz azonban, hogy a brit, ezek voltak az egyetlen veszteség pontot, akkor magabiztosan megnyerte az első helyet, és az ukránok ment a play-off.

A versenyzők már megvan a görögök. A mérkőzés Athén végződött gól nélküli döntetlen, és a második mérkőzés Szalpingidisz szerezte az egyetlen cél felénél első felében. Sokra megy erre mérkőzés volt az utolsó vezetőedző. Ő jelenleg a rendszerben Kijev „Dynamo”.