Yuri Borzakovskiy: életrajz, fotók és érdekességek

A legmagasabb pozíciót a női középtáv futók erősen elfoglalni Kenya, Etiópia, Észak-Afrikában. Ritkán bármely európai képes horog forró a tíz legjobb futók a világon. Minél több jelentős eredményeket sportoló Yuri Borzakovsky, bajnok, Európa, a győztes az olimpiai játékok és a számos díjnyertese a világbajnokságot. De nem kis jutalom rajongók értékelik sportoló: minden versenyen való részvétele lett igazi thriller, amelyben a végső megoldás mindig késik az utolsó pillanatban.

Mester befejező kilövellés

Naiv támogatói úgy vélik, a sífutó tudományok minden kizárólag attól függ, fizikai állapota egy sportoló, és hogy minden faj - ez csak egy verseny a sebesség. Azonban a verseny a női középtáv fontos helyet foglal el egy taktikai csata között a sportolók. Ebben a tekintetben a múlt mester és a jelen nagymestere atlétika Yuri Borzakovskiy.

Sportoló, miután sikeresen fut hosszú sprint, volt egy nagy robbanásszerű sebességgel.

Anélkül, hogy vegyenek részt a harcban ragacsos a fő csoport riválisok a távolból, a natív Moszkva előnyös csendesen fut 500m mögött, majd megtörve az utolsó körben, benne a kiváló sebesség és lő előre hátulról kedvét versenytársai.

Így Yuri Borzakovskiy készült fényes győzelmet a 2004-es athéni olimpián, és csak megnyerte a díjat. Valamint az ő mentora, aki alaposan tanulmányozta a lehetőségeket a leendő ellenfelek, és nagyon pontosan meghatározza a lépést a saját tulajdonban lévő, a parttól, és egy meghatározó pillanat az utolsó kilövellés.

A labdarúgás atlétika

Yuri Borzakovskiy Moszkvában született, 1981-ben a kisváros Kratovo. Szülei - hétköznapi emberek. Anyám dolgozott portás, és az apja felé fordult a kormánykereket a szemeteskocsi. Jura nevezték el Gagarin, mert született van Űrhajózási Day.

Aktív energikus fiatal fiú nem tudott nyugodtan ülni, szerette a focit, és folyamatosan elvesztette az udvaron. Az atlétika Jurij Borzakovskiy, akinek életrajza más lehetett volna, jött szinte véletlenül. Megérkezett a stadionban, látta, hogy egy csoport fiú, aki focizott, és csatlakozott hozzájuk a cég csatlakozott hozzájuk a szakaszban. Workout Yuri részt szívesen, ő haladt hihetetlen sebességgel tizenkét év még kiérdemelte a becenevet „kenyai”.

By the way, a kenyai futók voltak gyermekkori bálványok fiú, csodálta a hihetetlen fizikai tulajdonságokkal és tudta fejből, hogy elérjék a legjobb sportolók.

Keresés önmagában

Kiváló testalkatú hagyjuk Jurij megpróbálja a kezét egy meglehetősen széles körű sífutó tudományág. A természet a tökéletesen jó szívvel, hogy oxigént a test, amely az állóképességet. Tökéletesen Runner alakult, és fizikailag: majdnem 50% -át, a lába tiszta izom.

Mivel a kiváló sebesség, futott jól a hosszú sprint, és még versenyzett a női 200 méter. Mégis, megy át a különböző lehetőségeket, Jurij Borzakovskiy megállt közeghez. Sebesség tartóssági párosulva kiváló befejező bunkó teszi számára a legjobb megnyilvánulhat a 800, 1000, 1500 m.

A Junior hasznosítja

Ez a távolság 800 m Jurij Borzakovskiy nyerte az első jelentős nemzetközi díjat. Segített neki a natív falak. Világifjúsági Games tartott Moszkvában 1998-ban megnyerte az aranyérmet a távolság 800 m, és még egy, és egy ezüstérmet 1500 m.

A hazai színtéren, Jurij Borzakovskiy is megállíthatatlan. Ő lett a nemzeti bajnok között junior szóló 1500 távolságot, és megnyerte a junior torna, mivel részt vett a versenyen 400 méter.

Ennek ellenére már világos volt, hogy a legígéretesebb kilátásait ő nyitott vosmisotmetrovke.

emelkedik a csillagok az atlétikai

A fénykorában a maradók, vagyis a szakértők a női középtáv, jön a korral, mint a készség a nagymesterek az atlétikai nyereség a tapasztalat. Ugyanakkor Jurij Borzakovskiy, egy sportoló kiemelkedő fizikum és kiváló intellektus, sorra nyerte elején. 18 évesen megnyerte a felnőtt bajnokságot Oroszország, majd ugyanabban az évben megnyerte a junior Európa-bajnokság.

Egy évvel később, Jurij Borzakovskiy folytatta komoly nemzetközi szinten nyert aranyat az Európai Beltéri bajnokságon. Frissítése az egyéni legjobb a nyári, magabiztosan nyert egy utat az első olimpia, amelyet 2000-ben tartottak Sydney-ben.

Azokban az években, úgy tűnt, hogy a hegemónia afrikai sportoló a női középtáv örökre létre. Mivel a nap a legendás Kuts és Bolotnikov európai maradók gyakorlatilag nem volt elért egy komoly szinten. Azonban Yuri Borzakovskiy fokozatosan igazi csillag a kontinens atlétika. Miután a tegnapi junior évesen 19 volt képes bejutni a döntőbe olimpia Sydney, a versenytárs azonos feltételek mellett a legjobb, beszél róla, mint lehetséges győztes a következő játékok Athénban.

A nagy győzelem pályája

Az előre olimpiai szezon Jurij Borzakovskiy folyamatosan lendületet, és megnyerte a nagy versenyeken. 2003-ben debütált a bajnokságban a világ, ahol maradt egy lépésre van a gold. Érdemes megjegyezni, hogy sok szakértő szerint nem az, hogy az afrikai nyerte a második helyezett, és hogy megérdemelte Borzakovskiy elveszett arany.

Az athéni olimpián, ő már úgy az egyik fő versenyző győzelmet, annak ellenére, hogy az olyan óriások, mint Wilson Kipketer, Mbulaeni Mulaudzi.

Fuss utolsó 800 méter vált az egyik leglátványosabb TV közvetítés az athéni játékokon. Jurij Borzakovskiy választotta a kedvenc taktikája, és a legtöbb a térben a fő versenytársai mögött. Azonban egy bizonyos ponton úgy tűnt, hogy a sportoló túl késő, hogy a végső kilövellés. 50 méterre a célvonal előtt volt reménytelenül versenytársai mögött, de Yuri versenyzett, mint a szél, és csak fél méter előtt a célvonalon a híres riválisok.

Az élet, miután az olimpiai győzelem

Miután megnyerte az olimpián, Athénban, Jurij Borzakovskiy szilárdan beépült az elit atlétika és szerzett egy igazán csillag állapotát. Azonban keményen dolgozó sportoló nem lassítja a tempót, és még mindig keményen dolgozott a képzésben elérni az új győzelmeket. 2005-ben ő lett a második, a világbajnoki vette a bronzérmet mögött riválisait lassú taktikai utolsó két évben.

Néhány hónappal korábban a pekingi olimpia 2008-ban Jurij Borzakovskiy (futás, 800 m) megmutatta második eredmény az egyik kereskedelmi versenyeken. Ő volt jó formában, és egyike volt a versenyző a győzelmet, de a fővárosban várja hiba Kínában. Nehezen törés minősítést a félig verseny Yuri mutatott csak egy harmadik eredmény, és nem is telt el az utolsó.

Ő maga magyarázta a vereséget sikertelen akklimatizáció és számítási hibák a felkészülés az olimpiai játékok.

Miután a kudarc Kínában Jurij Borzakovskiy több éve végzett a legmagasabb szinten. 2011-ben sikerült, hogy a bronzérmet a World Cup, annak ellenére, hogy abban az időben nőtt generáció tehetséges sportolók és éhes nyerni.

Aktív pályafutása kiemelkedő sportoló végzett 2014-ben, de nem elbúcsúzzon a sport, megy át az év coaching.

Yuri Borzakovskiy és családja

Feleségével, Irina, olimpiai bajnok Athénban találkozott az óvodában. Met tizenöt évvel később, úgy döntöttek, hogy nem lehet elválasztani, és egy viszonylag fiatal korban voltak házasok. By the way, a menyasszonya is korábban is részt atlétika.

Azóta két fia volt, a legidősebb közülük is részt vesz az atlétika és már nyert ifjúsági versenyeken.